Vlastnosti flocku

Vlastnosti flocku

10 důvodů proč využívat technologii FLOCK

1. Flock v jakémkoliv odstínu

Flocková textilní střiž nabízí neomezený výběr barevných odstínů. Kromě vzorníku základní řady barev lze na poptávku dodat jakýkoliv barevný odstín, včetně různých variant míchání více odstínů do melíru. Melírovaný povrch má dobré krycí vlastnosti, bývá využíván pro optické sjednocení nerovných povrchů.

2. Barevná stálost, odolnost vůči povětrnostním vlivům

Textilní střiž vyrobená z polyamidových nebo polyesterových vláken si při působení vnějších povětrnostních vlivů zachovává své technologické vlastnosti. Flock je vysoce barevně stálý, jednotlivá vlákna jsou kvalitně probarvena a splňují i přísné normy automobilového průmyslu. Pozor: UV záření snižuje barevnou stálost reflexního flocku!

Flockování – akustický panel
3. Zvuková izolace

Flock má výborné zvukově izolační vlastnosti, vlákna vstřebávají zvuk v celém tónovém rozsahu. Proto se technologie flock uplatňuje v nahrávacích studiích nebo při výrobě reproduktorů. Flock pohlcuje také mechanické zvuky, čehož se využívá například pro tlumení hluku v karosériích aut.

5. Protiskluzové vlastnosti

Sametový povrch flocku působí výrazně protiskluzně. Této vlastnosti flocku se využívá například k úpravě desek servírovacích stolů (aby ubrusy neklouzaly), k potahování herních stolů, ale především také v soukolích a převodovkách, kde flockový povrch zajišťuje bezprokluzové přenášení sil.

6. Odolnost proti navlhnutí

Na plochách upravených technologií flock nedochází ke kondenzaci vody, proto se flock používá například na stropy obytných vozů, zdi interiérů, stropní kazety, stropy skladových hal apod.

4. Tepelná izolace

Flock má dobré tepelně izolační vlastnosti, flockování se používá na vnější opláštění saunových kamen, zahřívající se válce kopírek apod.

7. Odolnost vůči vzplanutí

Polyamidový a polyesterový flock je hodnocen jako těžce hořlavý materiál C1.

8. Odolnost proti prachu a dýmu

Statický náboj mezi vlákny flockovaného povrchu omezuje usazování prachu a dalších mikročástic.

9. Odolnost proti oděru a poškrábání

Flock je odolný mechanickému poškození oděrem a proto je využíván i pro tak často namáhaná místa jako jsou potahy sedacích souprav, vodící a těsnící lišty oken a dveří automobilů, povrchy pokerových stolů apod.

10. Snadná údržba

Flock se snadno udržuje, povrch lze vysát vysavačem, čistit běžnými čisticími prostředky, flockované textilie prát.